Začlenění Příbrami do systému Pražské integrované dopravy

Od zítřka, tedy od soboty 29. 6. 2019, jsou autobusové spoje na trase Březové Hory – Praha zařazeny do systému Pražské integrované dopravy (PID). V souvislosti s tím se také mění (z pohledu BH bohužel aktuálně k horšímu) časy a frekvence spojení.

Situaci už osadní výbor začal dříve řešit a předložil konkrétní návrhy změn. Zatím bez úspěchu, ale budeme s městem a „integrátorem“ nadále komunikovat – změny v jízdních řádech lze provádět i v budoucnu. Zároveň shromažďujeme připomínky od občanů. Pokud máte konkrétní návrhy (v jaký čas vám chybí spoj z BH do Prahy nebo z Prahy na BH), prosím napište mi/nám.

Své připomínky a stížnosti můžete zasílat také organizaci IDSK, která integraci dopravy provádí (idsk@idsk.cz), na Krajský úřad Středočeského kraje nebo na Samostatné oddělení silničního hospodářství Městského úřadu Příbram. Čím více ohlasů, tím vyšší šance na provedení určitých změn.

Hlavní linky ve směru na Dobříš a Prahu jsou nově označeny 393 (přímé spoje) a 395 (přes Dobříš). Upozorňuji, že pro linku 393 platí přes léto prázdninový jízdní řád.

Užitečné odkazy:
Jízdní řády | Orientační jízdné | Tarifní pásma PID ve Středočeském kraji a Praze

Kladem systému je výhodnější jízdné, zejména při cestě až do Prahy v kombinaci s tramvajenkou. Jednotlivé jízdné platí všestranně a (při dodržení časového limitu) i pro zpáteční cesty. Pokud například potřebujete jen na otočku na Smíchov, při vhodně navazujících spojích tam a zpět vás cesta vyjde celkem pouze na 68 Kč, protože příslušná jízdenka platí celkem 4 hodiny. Podobně je nyní možné jet za 84 Kč (jízdné platí 5 hodin) z Příbrami nejen do Prahy (vč. příplatku za pražskou MHD), ale třeba až do Mladé Boleslavi, která je stejně jako Příbram v 7. pásmu.