Napište svůj nápad pro Březové Hory

Město Příbram poskytuje Březovým Horám každý rok příspěvek 200.000 Kč, které lze využít dle potřeb osadního výboru a občanů. Tyto prostředky si zatím šetříme (příspěvky se v rámci volebního období sčítají).

Po započtení příspěvku za příští rok je k dispozici přibližně 750.000 Kč.* Nyní je načase začít uvažovat, jak tyto prostředky účelně vynaložit na rozvoj a zvelebení Březových Hor. V létě začne město připravovat rozpočet a investiční akce na rok 2022, proto bychom chtěli mít v dohledné době jasno, jak částku využít. Máme vlastní nápady, ale chceme se zeptat i vás, co byste v rámci Březových Hor rádi vylepšili či vybudovali.

Zkrátka, dejte nám vědět své návrhy. Můžete tak učinit do úterý 11. května 2021 do 23:59 hodin, a to následovně:

V návrzích prosím uveďte:

  • Popis návrhu (co považujete za vhodné vybudovat/zařídit/opravit/modernizovat)
  • Lokalitu (ulice, sousední objekt, mapa s vyznačením místa…)
  • Orientační představu o nákladech (pokud je to možné)

Několik všeobecných pravidel:

  • Návrh se musí týkat městského majetku / městských pozemků.
  • Nemělo by jít o rozsáhlé změny v prostoru náměstí J. A. Alise (v budoucnu by měla proběhnout komplexní úprava na základě architektonické soutěže). Obdobně by nemělo jít o změny v prostoru ulice Prokopská (na příští rok je plánována rekonstrukce).
  • Pro názornost mapa celého obvodu Březové Hory, kde lze prostředky použít: https://mapy.cz/s/gepatunada

Osadní výbor následně návrhy projedná a vybere finalisty. Další představa je taková, že tyto finalisty bychom poté předložili občanům k posouzení.

Děkujeme za spolupráci.

Tomáš Mosler, Osadní výbor Březové Hory

* Výdaje z celkové částky 800.000 Kč (4x 200.000 Kč): Zatím jsme utratili 3.000 Kč za stůl, umístěný u hřiště Na Cvičně. Výhledově počítáme s příspěvkem na zvažovaný bankomat po dobu 1 roku (3.000 Kč měsíčně, 36.000 Kč ročně).