Jednání s klubem Za 5 dvanáct

Osadní výbor jednal s novými provozovateli klubu Za 5 dvanáct, a to i z toho důvodu, že v minulosti si někteří Březohoráci stěžovali na rušení nočního klidu ze strany jeho návštěvníků. Ze schůzky vyplynulo následující:

  1. Provozovatelé rozhodně nechtějí, aby klub působil na BH jakkoli rušivě. Sami aktivně vyzývají návštěvníky, aby se v době konání akcí pokud možno zdržovali jen v jeho prostorách, příp. na dvoře.
  2. Co se týče nepořádku: provozovatelé po každé akci uklízejí nejen dvůr, ale pokud vidí nepořádek, uklízejí i venku na náměstí Hynka Kličky. Sami si několikrát všimli toho, že např. u památníku se povalují prázdné pivní lahve, a ačkoli se lahvové pivo v klubu neprodává, sklo i další odpadky uklízejí.
  3. Provozovatelé jsou v aktivních vztazích s přilehlými obyvateli a pravidelně se jich ptají, zda je provoz klubu neruší, z těchto obyvatel se k provozu klubu nikdo nevyjadřuje kriticky. Klub nabízí všem, kteří by měli jakékoli připomínky, návštěvu a rozhovor i mimo konání akcí tak, aby mohl na BH působit ke spokojenosti všech.
  4. S provozovateli jsme se domluvili, že v prostorách klubu vyvěsí písemné upozornění pro návštěvníky, aby se zejména v nočních hodinách chovali s ohledem na to, že v okolí bydlí lidé.
  5. Provozovatelé budou nadále sami regulovat hlasitost produkce bez ohledu na to, kdo ji zastřešuje.
  6. Provozovatelé chtějí, aby se z klubu stal širší kulturní prostor i pro všechny zájemce nejen z BH. Pořádali už např. odpoledne s promítáním pro děti z dětských domovů, zanedlouho se bude konat přednáška se sportovní tematikou. O prostory k setkání jeví zájem i občané vyšších věkových kategorií pro své soukromé akce.
  7. Klub bude přes léto víceméně uzavřen, neboť provozovatelé chtějí jeho prostředí „zkulturnit“, investovat do toho, aby zejména vevnitř vypadal podle jejich představ a lépe.

Za OsV Markéta Škodová