Informace Osadního výboru (květen 2022)

Hřiště Na Cvičně – Pozemek u vysílače bez aut – Veřejná schůze osadního výboru – Příprava zakázky na rekonstrukci Prokopské ulice – Zápisy z jednání

Hřiště Na Cvičně: O vývoji kolem umělého povrchu pro hřiště Na Cvičně, včetně shrnutí naší aktuální komunikace s městem, píšeme v samostatném textu. Jednak se domníváme, že zmínka o možnosti využívat sice nedaleké, ale veřejně nepřístupné školní hřiště nedává příliš smysl. Především nás ale mrzí, že původně udělený souhlas s použitím umělého povrchu přestal platit. 

Pozemek u vysílače bez aut: Podobně nepřehledná situace jako v případě Cvičny panovala okolo omezení vjezdu vozidel na pozemek u vysílače; zde nakonec vše dobře dopadlo. Nejprve to asi půl roku vypadalo, že koupě závory za zhruba 30.000 Kč vč. montáže – která by zabránila vjezdu osobních vozidel, jejichž výskyt byl v místě opakovaně zdokumentován – je nepřekonatelný problém. Dokonce jsme od p. místostarosty slyšeli, že by to stálo „statisíce“.

Nakonec se věc pohnula kupředu díky březohorským hasičům, kteří získali pozemek u vysílače do výpůjčky; následně město s omezením vjezdu souhlasilo. V prvním vjezdu je od minulého týdne závora, v druhém vjezdu by měl být místo závory umístěn sloupek. V mezičase už přístup druhou cestou provizorně vyřešili hasiči, když na ni umístili roští (děkujeme).

Pozvání na veřejnou schůzi osadního výboru: Ve čtvrtek 9. června od 18 hodin se bude ve společenské místnosti hasičské zbrojnice konat veřejná schůze osadního výboru Březové Hory. Účast přislíbili p. starosta a p. místostarosta. O setkání ještě budeme s předstihem informovat. Děkujeme hasičům za poskytnutí prostor.

Rekonstrukce Prokopské ulice: U zakázky na rekonstrukci Prokopské ulice došlo k posunutí původního termínu pro otevírání obálek s nabídkami. Důvodem byly žádosti účastníků řízení o vysvětlení dokumentace. K otevírání obálek by podle aktuálních informací mělo dojít 19. května. V praxi to znamená, že oproti původnímu předpokladu odboru investic (potvrzení dodavatele v dubnu) se zahájení samotné rekonstrukce o něco posune.

Zápisy: V části Zápisy jsou doplněny zápisy ze schůzí z poslední doby.

Tomáš Mosler, Osadní výbor Březové Hory