Březové Hory v září 2020: Řada významných a zajímavých akcí pro širokou veřejnost

Níže naleznete přehled hlavních akcí a událostí, které se konají v září 2020 na Březových Horách nebo s nimi významně souvisejí. Program je velmi bohatý a pestrý, od slavnostních událostí přes jednání o architektonické soutěži až po hudební akce a zábavu pro děti.

4. září: 45. příbramský huntík (country a folkový festival)
Pátek 4. září od 17 hodin ve sboru Mistra Jana Jakoubka ze Stříbra na Březových Horách (mají vystoupit Bacha Baby, Michal Šnajdr a další). Program pokračuje 5. září odpoledne v restauraci v Orlově.

5. září: Oslavy 30 let Společnosti občanů a přátel Březových Hor
Sobota 5. září, areál dolu Marie, nádvoří Msgre. Korejse
14 hodin – vystoupení březohorských spolků a jejich hostů (hraje skupina Švajneraj)
Výstavka fotografií z činnosti Společnosti občanů a přátel Březových Hor
17 hodin – krátké slavnostní posezení členů Společnosti a pozvaných hostů
19 hodin – březohorská zábava se skupinou Forte

13. září: Pohádková prohlídka v Hornickém muzeu
Hornické muzeum Příbram připravilo zábavně poučnou pohádkovou prohlídku pro děti „Den s permoníky“. Akce se koná v neděli 13. září 2020 od 10 do 16 hodin v areálu dolu Vojtěch. Vstupné činí 40 Kč za osobu. Prohlídku si je třeba z důvodů omezené kapacity předem rezervovat na telefonním čísle 318 626 307.

18. září: Vernisáž výstavy prací z výtvarné soutěže „Příběh Vojtěcha“
Pátek 18. září od 16 hodin, kostel sv. Vojtěcha. Akce se koná při příležitosti 130. výročí vysvěcení kostela sv. Vojtěcha. Při vernisáži též budou předány ceny všem účastníkům soutěže.

19. září: Medvědí stezka (areál Litavka)
Sokol Březové Hory a RC SPV Příbram zvou na „Medvědí stezku“. Jedná se o sportovní akci v přírodě, která se bude konat v sobotu 19. září od 9 hodin v lesoparku Litavka. Start je u fotbalového stadionu u jezírka na začátku lesoparku v době od 9 do 11 hodin. Startovné činí 40 Kč na osobu, závodí se ve dvoučlenných hlídkách.

20. září: Oslavy 130. výročí vysvěcení kostela sv. Vojtěcha
Neděle 20. 9. v 10.30 hodin – slavnostní mše sv. ke 130. výročí vysvěcení kostela. Mši celebruje litoměřický biskup Mons. Jan Baxant. Během mše zazní Te Deum v podání několika smíšených sborů pod vedením Lukáše Marka.

Neděle 20. 9. od 14 do 20 hodin – kulturní program a sousedská slavnost na náměstí J. A. Alise. Vystoupí mj. březohorští Sokolové, Maranatha Gospel Choir, dětský pěvecký sbor Musica Marcato a další. V průběhu odpoledne provede zájemce po náměstí J. A. Alise a kostele sv. Vojtěcha komentovanými vycházkami ing. arch. Michal Profant.

23. září: Veřejné setkání k architektonické soutěži na podobu náměstí J. A. Alise

Ve středu 23. září od 17 hodin pořádá město Příbram veřejné setkání k přípravě architektonické soutěže na budoucí podobu náměstí J. A. Alise. Setkání se koná v estrádním sále kulturního domu (Legionářů 400).

Poděkování patří jak pořadatelům jednotlivých akcí a všem účinkujícím, tak v případě společenského programu 18. a 20. září při příležitosti 130. výročí vysvěcení kostela realizačnímu týmu ve složení Robert Bogdan Cieszkowski, Lenka Hřídelová, Markéta Škodová a Jan Horák.