Instalace nabíječky pro elektrokola v Lesoparku Vojtěch je součástí projektu propojení lesoparků Litavka a Vojtěch, který je podpořen dotací Středočeského kraje.
Umístění nabíječky bylo zvoleno s ohledem na vysazené lípy – zejména jejich kořenový systém a budoucí rozrůstání korun (stínění nabíjecích panelů). Stromořadí bude postupně doplňováno tak, aby v budoucnu plynule navázalo na cestu podél Litavky. V okolí nabíječky budou nově instalovány lavičky, stojan na kola, fitness prvky a zároveň dojde k úpravě terénu.
Součástí projektu propojení lesoparků budou také odpadkové koše, nové informační cedule a lavičky vyrobené z recyklovaného textilu. Pro děti zde navíc vzniknou prvky propojené s mobilní aplikací iHřiště.
Dokončení úprav je plánováno v průběhu léta.
Informace poskytl Odbor komunikace a cestovního ruchu.
Foto Vladimír Srnka
